Publicystyka KDM.pl Publicystyka KDM.pl
 
 Publicystyka KDM.pl

Jacek Dewódzki & Przyjaciele - "Rewolucja"
recenzował Piotr Zegadło

Płyta muzycznie mieści się w kręgu rockowych ballad. Każdy powinien znaleźć na niej dla siebie przynajmniej jeden utwór, który przemówi do serca i uszu. Ale nie jest to raczej krążek, do którego się powraca.


zdj

1. Zło dobrem zwyciężaj
2. Nothing else
3. Rewolucja
4. Chcę ci coś opowiedzieć
5. Niebo jest dla ciebie
6. Tyś jak skała
7. Proszę poczekaj
8. Przebacz mi
9. Mój Jezus

Jacek Dewódzki po rozstaniu z Dżemem rozpoczął granie muzyki na własny rachunek. Jego projekt o nazwie "Jacek Dewódzki & Przyjaciele" wydał płytę pod tytułem "Rewolucja". Pierwsze, co rzuca się w oczy, to straszne zestawienie kolorów na okładce... Malinowy fiolet z błękitem zdecydowanie gryzš się z moim (i nie tylko moim) poczuciem estetyki. Cóż, przejdźmy do rzeczy najistotniejszej - samej muzyki.

Pierwszy utwór powala świetnym brzmieniem gitar. Dobry riff, ładna melodia. Tekst napisany przez Jacka oraz x. Roberta Pietrzyka jest mocny i prawdziwy. Jak w pierwszym kawałku, tak i na całej płycie będziemy słuchać ładnie zagranych gitar, zawodowo zaśpiewanych linii wokalnych i trochę plastikowych brzmieniowo bębnów. Znakomita jest też tytułowa "Rewolucja", temat zapożyczony częściowo od Tracy Chapman. Ma w sobie to "coś" - i tekst jest bezkompromisowy.

Z pozostałych utworów wyróżniłbym kilka - "Nothing else" zaśpiewane dobrą angielszczyzną, zgrabną kompozycję "Niebo jest dla ciebie", solo harmonijki w "Proszę poczekaj" i gitarowe intro do "Przebacz mi".

Podsumowując, płyta muzycznie mieści się w kręgu rockowych ballad. Każdy powinien znaleźć na niej dla siebie przynajmniej jeden utwór, który przemówi do serca i uszu. Ale nie jest to raczej krążek, do którego się powraca. A szkoda...


Podziękowania dla Roberta Kowalczyka za wypożyczenie płyty!


Jesteś   gościem w Publicystyce KDM.pl  /od 16.12.2004/  [administracja]

MaziThomasso Publicystyka KDM.pl Valid XHTML 1.0! Valid CSS!  (c) KDM