Publicystyka KDM.pl Publicystyka KDM.pl
 
 Publicystyka KDM.pl

Festival Chrześcijańskie Granie 2013 - 2013.10.05, Warszawa
tekst Michał Guzek

"Zgasły lampy, ucichły szepty..." i Festival Chrześcijańskie Granie 2013 dobiegł końca.


zdjzdj zdj

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć w galerii

*"Zgasły lampy, ucichły szepty..." i Festival Chrześcijańskie Granie 2013 dobiegł końca.*

*Dzisiejszy dzień wydaje się dniem pełnym. W wolskim amfiteatrze każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Zarówno fani drapieżnego, rockowego grania, pasjonaci uwielbienia czy też sympatycy hiphopowych nawijek.*

Nie obyło się niestety bez opóźnień, ale powinny je wynagrodzić wyjątkowe momenty Festivalu. Takie, których nie znaleźlibyście gdzieś indziej.

*Twoje Niebo* przybyło wraz ze specjalnym gościem - Ewą Urygą, niesamowitą wokalistką, która do energii zespołu dołożyła swoją i powstała mieszanka wybuchowa. Wystarczy dodać, że w głosowaniu sms-owym Twoje Niebo zwyciężyło!

Globalną premierę miał też singiel *Hioba* - zapowiadający nową płytę - "33 kroki". Było to pierwsze wykonanie live na świecie! Po występie, raper otrzymał tort z lukrowym mikrofonem. Bo dzisiaj kończył tytułowy 33 krok, czyli swoje trzydzieste trzecie urodziny:)

Sporo nowego materiału zaprezentowała* StronaB *(szykująca się do nagrywania nowej płyty), podobnie jak Porozumienie, które przecież w tym roku wydało 2 płyty (Veryfikacja i w ramach projektu Bosko 2013 - Spacer po linie ). Jak zespół koncertowy, pokazało klasę i porwało publiczność z miejsc.

*Kanaan (Debiut 2013)* zaprezentował swój pierwszy longplay. Płyta ukazała się dopiero tydzień temu. Tak więc, nowa nowość, taka nie odgrzewana. Utwory dynamiczne, różnorodne i profesjonalnie zagrane. Po prost super!

Nie zapomnimy też występu* PANdamusic*, którzy jak zazwyczaj zaprezentowali nowoczesne brzmienia na bardzo wysokim poziomie.

Do pełnej gamy Złotych Krążków brakuje jeszcze tego za najlepszą sprzedaż płyt w Chrześcijańskim Graniu. Kolejny rok z rzędu zdobyła go płyta Love Story Talitha kum. I chyba nikogo to nie dziwiło, szczególnie gdy Magda Frączek wykonała tytułowy utwór w nowej aranżacji. Mimo iż zespół zakończył działalność, jego duch nadal trwa w liderce i objawia się w nowych projektach - takich jak *magda.lena frączek.* Co można było poczuć na scenie.

Festival Chrześcijańskie Granie 2013 poprowadził niezrównany Łukasz Sośniak z Gospel Box - magazynu o muzyce chrześcijańskiej

I tak Festival dobiegł końca - do zobaczenia (mamy nadzieję) za rok!

Organizatorzy:

Katolickie Centrum Kultury Dobre Miejsce, Sklep Chrześcijańskie Granie, Fundacja Uwolnij Marzenia, Michalkondrat.pl, Ośrodek Kultury im. Stefana Żeromskiego.

Partnerzy:

Salvatti.pl, Katolickie Stowarzyszenie Młodych, Emaus Salezjanie

Sponsorzy:

Księgarnia Tolle.pl

Patroni medialni:

Radio Warszawa, Bank-sluchaczy.pl, Tygodnik Gość Niedzielny,Tygodnik Niedziela, Tygodnik Idziemy, magazyn Drakka, Muzyczne Dary, Gospel Box, Lista z Mocą, Kdm.pl, Bosko.pl, Ingod.pl, Biznes-music.pl, Soli Deo, Fronda.pl, Opoka.org.pl


Jesteś   gościem w Publicystyce KDM.pl  /od 16.12.2004/  [administracja]

MaziThomasso Publicystyka KDM.pl Valid XHTML 1.0! Valid CSS!  (c) KDM