Publicystyka KDM.pl Publicystyka KDM.pl
 
 Publicystyka KDM.pl

Festiwal Młodych - Polska Copacabana - 2013.07.05-08, Płock
tekst Organizatorzy Festiwalu Polska Copacabana

Za nami Festiwal Młodych - Polska Copacabana.


zdjzdjzdj

Za nami Festiwal Młodych - Polska Copacabana. W Płocku zakończył się Festiwal Młodych - Polska Copacabana. Cztery gorące dni wypełnione były koncertami i doskonałą zabawą. Ponad dwa tysiące uczestników brało udział w warsztatach, spotkaniach i zajęciach grupowych.

Na Polskiej Copacabanie czuć było ducha przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Rio de Janeiro. Słońce rozgrzewało piasek na plaży nad Wisłą, gdzie specjalnie na tę okazję "posadzono" tropikalne palmy. A tłumy widzów bawiły się pod koncertową sceną ustawioną tuż nad brzegiem rzeki nazwanej symbolicznie "płockim Jordanem".

Gośćmi Festiwalu Młodych, imprezy nawiązującej do obchodów Światowych Dni Młodzieży w Rio de Janeiro byli min. członkowie zespołu Raz Dwa Trzy. W piątkowy wieczór formacja pod wodzą Adama Nowaka wyczarowała na plaży nastrojowy klimat dzięki wyjątkowym aranżacjom największych przebojów wykonanym z Płocką Orkiestrą Symfoniczną. Sobotni wieczór rozpoczął się od występu hip-hopowego składu Full Power Spirit. Tuż po autorach płyty "Hip-hop dekalog" na scenę wkroczył gospelowy chór TGD, czyli Trzecia Godzina Dnia. Mocne głosy, dynamiczna funkowo-soulowa muzyka i pozytywne przesłanie wywołały aplauz publiczności, który nie ucichł aż do momentu, gdy na plaży pojawili się muzycy Luxtorpedy. Zakończony po północy występ rockowej kapeli, której liderem jest Robert "Litza" Friedrich był dla tłumów bawiących się nad Wisłą przysłowiową "wisienką na torcie". Emocji nie zabrakło także w niedzielę, gdy "Litza" wyszedł na festiwalową arenę po raz drugi - tym razem jako głównodowodzący Arki Noego. W trakcie koncertu najpopularniejszego w Polsce dziecięcego zespołu odbyło się losowanie samochodu osobowego. Na jego zdobycie mieli szansę uczestnicy Festiwalu Młodych, którzy kupili specjalny e-book z ewangeliami i wypełnili dołączony do niego kupon. Koncertowy wieczór zakończył występ Jose Torresa i Havana Dreams. Po nim rozpoczęła się noc samby, którą poprowadziła brazylijska wspólnota Shalom.

Zarejestrowani festiwalowicze aktywnie spędzali nie tylko wieczory. Sobotnie i niedzielne przedpołudnie wypełnione było zajęciami warsztatowymi i grupowymi. Uczestnicy poznawali kulisy pracy dziennikarskiej, technikę tańca z ogniem, zasady samoobrony, ale też uczyli się śpiewu, gry na instrumentach i trenowali parkour. Nie zabrakło dyskusji o wierze i obecności Boga oraz religii w życiu młodych ludzi, a także nabożeństw, które poprowadzili: bp Henryk Tomasik, bp Wojciech Polak oraz bp Piotr Libera. Słynne "Rio" nad Wisłę sprowadzili Fundacja Studnia i Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży Studnia. Współorganizatorem Festiwalu jest Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki i Krajowe Biuro Organizacyjne Światowych Dni Młodzieży. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Biskup Płocki Piotr Libera, Ambasador Brazylii w Rzeczypospolitej Polskiej Jorge Geraldo Kadri oraz Prezydent Miasta Płocka Andrzej Nowakowski.

Oficjalna strona Festiwalu Młodych: www.festiwal2013.pl

Strona Festiwalu na Facebooku: www.facebook.com/PolskaCopacabana


Jesteś   gościem w Publicystyce KDM.pl  /od 16.12.2004/  [administracja]

MaziThomasso Publicystyka KDM.pl Valid XHTML 1.0! Valid CSS!  (c) KDM