Publicystyka KDM.pl Publicystyka KDM.pl
 
 Publicystyka KDM.pl

Festiwal Piosenki Patriotyczno-Religijnej Polonia Semper Fidelis
tekst i fot. Mazi, 16-18.11.2001, Dębica

Tegoroczny festiwal Polonia Semper Fidelis należy zaliczyć do udanych. Festiwal ten jest organizowany przy dużym wkładzie dębickiej młodzieży. Jeżeli chodzi o stronę muzyczną charakteryzuje się wysokim poziomem. Na tegorocznym festiwalu moim zdaniem wyróżniły się trzy zespoły a są to: Trzy nie 4, Illuminandi oraz Babel...


W dniach 16-18 Listopada 2001 roku w Dębicy już po raz XII odbył się Ogólnopolski Festiwal Piosenki Patriotyczno-Religijnej Polonia Semper Fidelis.

Festiwal ten jest jednym z największych Festiwali w tej części naszego kraju. W poprzednich edycjach jako goście występowali między innymi zespoły takie jak: Chili My oraz AmenBend. W tym roku festiwal przeżył oblężenie, zgłosiło się dwa razy więcej chętnych do udziału niż w latach poprzednich. Uczestników tegorocznego festiwalu trzeba było wybrać z pośród zgłoszeń, świadczy to niewątpliwie o popularności festiwalu. Tegoroczny festiwal trwał trzy dni i o prócz zmagań festiwalowych jako goście wystąpili: Bartek Jaskot z zespołem, Zbylaki Maryji, Magda Anioł oraz zespół z Ameryki Południowej a jest to Leyenda.

Piątek, 16 listopada 2001 roku

Festiwal rozpaczął się 16 listopada o godzinie 16.00 mszą świętą w kościele Miłosierdzia Bożego w Dębicy. Następnie na deskach festiwalowych wystąpił zespół "Trzy nie 4" zespół pochodzi z Mielca i jak na razie gra standardy muzyki chrześcijańskiej, ale w ciekawym wykonaniu i tak na przykład "Barka" jest wykonywana w stylu bossa nova. Później wystąpiły zespoły kleryckie między innymi "Genezareth" (WSD Tarnów) oraz zespół braci zakonnych, publiczność świetnie się bawiła widząc braci zakonnych wymachujących sznurami od habitów, którzy całkiem dobrze radzili sobie również z wykonaniem muzycznym. O godzinie 19.30 już poza festiwalem wystąpił Bartek Jaskot, razem z zespołem wykonał on wszystkie kawałki z nowej płyty oraz piosenkę z repertuaru New Life 'M "Twoja Miłość". I gdyby nie problemy techniczne koncert był by jeszcze bardziej udany. Zaraz po Bartku wystąpiła Magda Anioł, ona również wykonywała kawałki ze swojej płyty, a piosenka "Hej Pasterzu" zyskała niezmierną sympatię u publiczności.

Sobota, 17 listopada 2001 roku

W sobotę już od samego rana występowały zespoły dziecięce wystąpił między innymi zespół "Iskierki dobroci", gdzieś koło południa zaczęły się przesłuchania zespołów Młodzieżowych. W tej kategorii wystąpiły, zespoły takie jak między innymi: Morze Martwe, Iluminandi - grają bardzo ciekawą muzykę - gotyk połączony z rockiem w zespole jest wiolonczela i skrzypce a są także gitary elektryczne daje to bardzo ciekawe wrażenie, Babel oraz Shalom. Wieczorem nastąpiło to na co wszyscy czekali występ zespołu Zbylaki Maryji. Zespół ten został założony między innymi przez Tomka "Budzego" Budzyńskiego, zespół gra akustyczne wersje utworów 2Tm2,3 , Armi, Izraela, Houka. Koncert rozpoczął się około godziny 19.30 zespół gra w bardzo różnym składzie tym razem w Dębicy wystąpili w składzie: Robert "Drężmak" Drężek, Krzysztof "Dr. Kmieta", Adam, oraz Tomek "Budzy" Budzyński. Zespół swój koncert rozpoczął od piosenki "Ram pam" która to stała się ulubioną piosenką widowni, następnie zespół grał piosenki 2Tm2,3 między innymi "Psalm 13", Armii między innymi "Niezwyciężony", Izraela "Mania" którą to Budzy zadedykował programowi Big Brother "To jest Mania, to jest mania - babilońska telewizja to jest mania...". Na końcu "Psalm 125" z muzyką Brylewskiego. No i oczywiście bisy "Ram pam". Koncert trwał około godziny, ale długo po jego zakończeniu dało się usłyszeć "Ram pam pa ra ram, ram pam pa ra ram"...

Niedziela, 18 listopada 2001 roku

W niedziele o godzinie 11 odbyła się msza św. Kończąca tegoroczny festiwal. O godzinie 14 odbyła się prezentacja laureatów. I tak Grand Prix zdobyła Justyna Kania. W kategorii młodzieżowej zwyciężyli: "Trzy nie 4", nagrodę publiczności otrzymał zespół Morze Martwe. Koncertem kończącym tegoroczny festiwal był koncert zespołu z Ameryki Południowej Leyenda, zespól ten gra muzykę misjonarsko-religijną oraz latynoamerykańską. Zespól zdobył popularność w swoim kraju. Przy pomocy misjonarzy przyjechali do Polski i tutaj koncertują. Zespół wystąpił między innymi na tegorocznym festiwalu Song Of Songs w Toruniu i zarówno tam jak i w Dębicy bardzo podobał się publiczności.

Tegoroczny festiwal Polonia Semper Fidelis należy zaliczyć do udanych. Festiwal ten jest organizowany przy dużym wkładzie dębickiej młodzieży. Jeżeli chodzi o stronę muzyczną charakteryzuje się wysokim poziomem. Na tegorocznym festiwalu moim zdaniem wyróżniły się trzy zespoły a są to: Trzy nie 4, Illuminandi oraz Babel.

Autor relacji serdecznie dziękuje osobom, bez których ta relacja nie mogła by dojść do skutku i ujrzeć światłą dziennego a są to: Ks. Jacek Miszczak, Joachim, Majka, Gosia, Hagu oraz Przemek Siczek.


zobacz zdjęcia

Jesteś   gościem w Publicystyce KDM.pl  /od 16.12.2004/  [administracja]

MaziThomasso Publicystyka KDM.pl Valid XHTML 1.0! Valid CSS!  (c) KDM