Publicystyka KDM.pl Publicystyka KDM.pl
 
 Publicystyka KDM.pl

Rozmowa z Grzegorzem Klocem po premierze materiału Rock&Gospel Projekt
rozmawiał Daniel, 04.07.2013, wywiad Internetowy / fot. z archiwum artysty

Wcześniej czy później muzyka chrześcijańska wypłynie na duże stadiony. To tylko kwestia czasu. Publiczność chrześcijańska jest bardzo gorąca, spontaniczna, a koncerty chrześcijańskie świetnie by się sprawdziły na stadionach. Czy ja będę miał w tym udział... to nie ode mnie zależy.


Grzegorz Kloc Czy znasz jakieś świadectwa związane z dotknięciem Ducha Świętego czyjegoś życia poprzez Twoją muzykę? Tak... sporo osób opowiadało, że ta muzyka ich podnosiła na duchu. Zdarzało się, że ludzie, którzy mieli depresję lub przechodzili bardzo trudny okres w swoim życiu słuchając muzyki, którą śpiewam doznawali poprawy i podniesienia. Ostatnio pewna kobieta doznała uzdrowienia fizycznego na koncercie, na którym śpiewałem w mieście Piła. To na pewno działanie Ducha Świętego... bo sam w sobie takiej mocy nie posiadam.Czy spotkałeś się z krytyką swojej twórczości?
Tak, ale głównie ze strony kolegów-profesjonalistów z branży. Ciekawe jest to, że większość to ludzie wierzący, którzy mieli zastrzeżenia głównie co do jakości wykonania i nagrania. Ciekawe jest też to, że niewierzący koledzy z branży wypowiadają się z szacunkiem, a nawet chwalą ten materiał i wykonanie, choć śpiewam o Bogu...Tylko raz niewierzący człowiek skrytykował płytę chrześcijańska, która współprodukowałem. Jednak to wszystko normalne. Zostawmy to... Nie każdemu przecież wszystko musi pasować. Ja tak po za tym nie szukam pochwał na siłę. Mam pewien przekaz w muzyce i tego się trzymam.

Czy masz jakieś marzenia związane z "rynkiem" muzyki z przesłaniem chrześcijańskim w Polsce? (np. dostępność w "dużych" sieciach sprzedaży, "mainstreamowych" mediach, duży koncert/festiwal na stadionie itp.)?
Wcześniej czy później muzyka chrześcijańska wypłynie na duże stadiony. To tylko kwestia czasu. Publiczność chrześcijańska jest bardzo gorąca,spontaniczna, a koncerty chrześcijańskie świetnie by się sprawdziły na stadionach. Czy ja będę miał w tym udział... to nie ode mnie zależy. Na razie cieszę się z małych scen , bo to co robię jest realizacja mojego powołania i obdarowania. Jeśli chodzi o zjawisko tzw. "rynku chrześcijańskiego" to trzeba być mądrym, ponieważ to może zabijać w muzykach istotę przesłania i oddawania Bogu chwały. Nie ważne czy się gra dla 10 osób czy dla 100 tysięcy... On ma się liczyć najbardziej, a nie kasa. Jeden z najlepszych swoich "wykonów" miałem w ... więzieniu

Czy i czego brakuje polskim artystom tworzącym muzykę z przesłaniem chrześcijańskim w Polsce? Czy masz jakieś rady dla młodych i nie tylko artystów.
Każdemu z nas coś brakuje... Gdyby nic nam nie brakowało to by znaczyło,że jesteśmy prawie bogami. Jednym z problemów jest to, że za dużo kopiujemy zachód i ulegamy modom, trendom ( np. kompleks "czarnej muzyki" ); Jest też np. moda na kopiowanie zespołu Hillsong i wielu innych znanych wykonawców z Australii, Ameryki)... a przecież my Słowianie też mamy swoja nutę. Rada dla młodych artystów? Modlić się i pisać własne utwory. Jak najwięcej tworzyć, być kreatywnym i odważnym.

Twoje plany muzyczne na najbliższą przyszłość?
Plany zamieniam jednak tylko na marzenia. Trudno jest planować, bo człowiek nie wie co będzie jutro. Myślę po cichu o koncercie i wydaniu tego w formie DVD. Myślę o nagraniu moich utworów po angielsku i wydaniu całej płyty... ale to raczej odległy temat. Dziś modliłem się o to, żebym jeśli dożyję dalej śpiewał i koncertował mając lat siedemdziesiąt lub osiemdziesiąt. Co będzie czas pokaże...


Jesteś   gościem w Publicystyce KDM.pl  /od 16.12.2004/  [administracja]

MaziThomasso Publicystyka KDM.pl Valid XHTML 1.0! Valid CSS!  (c) KDM